Dnia 25 października 2019 roku w Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej przyznawanych przez Ministra Edukacji Narodowej.
Wśród wyróżnionych pedagogów znalazł się także długoletni, zasłużony dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu, nauczyciel informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa, wychowawca wielu pokoleń młodych ludzi, pan mgr inż. Krzysztof Kuskowski. Za swoją blisko dwudziestopięcioletnią, nienaganną, owocną pracę na rzecz Zespołu Szkół STO w Raciążu został zgłoszony przez Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu do odznaczenia Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbywającej się w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu, pan Krzysztof Kuskowski otrzymał z rąk dyrektora Zespołu Szkół STO w Raciążu, pana Andrzeja Nizielskiego oficjalne zaproszenie na uroczystą galę do Gdańska.
W czasie uroczystości, panu Krzysztofowi Kuskowskiemu towarzyszył prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego, ekspert z zakresu awansu zawodowego nauczycieli, edukator, uczestnik wielu ogólnopolskich projektów edukacyjnych, szkoleń na temat zarządzania oświatą i projektowania pracy szkoły oraz przewodniczący Forum Dyrektorów Oświaty Niepublicznej m. st. Warszawy, pan Zygmunt Puchalski, prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, pan Jarosław Pietrzak, wybitny działacz sportowy, dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski oraz dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, nauczyciel matematyki i informatyki, autor platform e-learningowych i wszelkich nowinek technicznych wprowadzanych w szkole, pan Damian Szcześniewski.
Ten niezwykły dzień na pewno zapadnie wszystkim w pamięci. Nie obyło się bez wspomnień, wzruszeń oraz pamiątkowych zdjęć.
Serdecznie gratulujemy panu Krzysztofowi Kuskowskiemu zdobycia tak ważnego odznaczenia i życzymy dalszych sukcesów dydaktyczno-wychowawczych.

Film z gali: https://www.facebook.com/SLORaciaz/videos/477232319555669/