6 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość” w Kraszewie-Czubakach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – IV Dzień Czytania Książek Chorym Dzieciom

W tym niezwykłym dniu wspomnianą placówkę oświatową odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół STO w Raciążu, dyrektor ZS STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski, dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu, pan  Łukasz Palmowski oraz pracownicy szkoły, pani Hanna Szałkowska i pan Marcin Ciarkowski. Towarzyszyli im uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Karwowska, Julia Bielska, Natalia Chojnacka, Katarzyna Zajedzińska, Katarzyna Kolankowska, Dominika Cybulska, Julia Śmigrodzka, Izabela Wichowska, Julia Bojanowska, Jagoda Gryszpanowicz, Krzysztof Wierzchowski, Wiktor Dąbrowski, Angelika Giżyńska oraz słuchaczka Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu, pani Angelika Sikorska.

To co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Rodzinna atmosfera, przemiła kadra, dla której praca jest prawdziwą pasją, odpowiedzialnie podchodząca do realizacji powierzonych jej zadań, dbająca, aby dzieci czuły się jak we własnym domu – dobrze i bezpiecznie to tylko niektóre z atutów tego niezwykłego miejsca.

Przekraczając progi szkoły, na pierwszy rzut oka było widać, że jest ona doskonale zarządzana, co jest niewątpliwą zasługą pani dyrektor Marty Samoraj, która każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim wychowankom sprzyjające warunki do wszechstronnego rozwoju – dzieci są pod doskonałą opieką
i nie nudzą się, gdyż ich czas wypełniony jest przeróżnymi zajęciami usprawniającymi fizycznie i rozwijającymi intelekt.

Podążając przestronnymi korytarzami i odwiedzając poszczególne sale można było podziwiać ciepłą kolorystykę i przepiękny wystrój wnętrz - prawdziwie bajkowe, imponujące dekoracje. Uwagę przyciągało nowoczesne wyposażenie obiektu dostosowane do potrzeb i wieku niepełnosprawnych dzieci. Dzięki temu goście czuli się, jakby wkraczali w bajkowy świat – świat, w którym dzieci mogą przebywać każdego dnia.

Wszyscy poświęcili mnóstwo wolnego czasu na czytanie książek i zabawę z maluchami. Chętnie brali na ręce i przytulali te zdrowsze i bardziej aktywne, co zarówno jednym, jak i drugim sprawiało ogromną radość. Wspólnej zabawie nie było końca. Uśmiechy goszczące na twarzyczkach dzieci były czymś bezcennym, stanowiącym najpiękniejsze podziękowanie ze strony maluchów, które w swoim, jakże krótkim życiu, tak wiele wycierpiały. Ich czułe uściski,  przyjazne spojrzenia, objęcia, dotknięcia ręką sprawiały, że osoby, które odwiedziły Podstawową Szkołę Specjalną ,,Odzyskać Radość: czuły się bardzo potrzebne i szczęśliwe, że poprzez swoją obecność mogły sprawić przyjemność małym pociechom.

Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski oraz dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu, pan Łukasz Palmowski życzyli pani dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość” Marcie Samoraj dalszych sukcesów w prowadzeniu placówki i wraz z uczniami wręczyli paczkę z artykułami szkolnymi (blokami, kolorowankami, kredkami, pisakami, farbami, ołówkami), które będzie można wykorzystać podczas zajęć prowadzonych
z dziećmi.

Zaproszeni goście otrzymali z rąk pani dyrektor Marty Samoraj dyplomy z podziękowaniem za niezapomniane chwile i wspólnie spędzony czas w ,,IV Dniu Czytania Książek Chorym Dzieciom, podopiecznym Fundacji ,,Odzyskać Radość”.  Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

 Widać było, że wszystkie dzieci znajdują się pod fachową opieką, a szkoła dostosowana jest do standardów XXI wieku. Powstała z inicjatywy Fundacji „Odzyskać Radość”, aby jeszcze bardziej pomagać niepełnosprawnym maluchom.

Zainteresowanie jakim od kilku lat cieszy się akcja czytania bajek niepełnosprawnym dzieciom utwierdza tylko w przekonaniu, że jest potrzebna i powinna być kontynuowana w latach następnych.